DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

SOUTĚŽE

Mimořádné úspěchy našich žáků (2018/2019):

Dopravní soutěž mladých cyklistů - být mezi 50 nejlepšími z 30 000 zúčastněných dětí z celé České republiky je vítězství i bez medaile! Luxusní zážitek z REPUBLIKOVÉHO KOLA konaného v Liberci. Vzorně naši školu reprezentovali Bára Machálková, Ondřej Kampas, Daniel Partl, žáci 9. ročníku, a Daniela Moudrá, žákyně 8. ročníku.

Ondřej Kampas, žák 9. ročníku, se umístil v okresním kole soutěže Hledáme mladého chemika ČR na parádním 7. místě v konkurenci dalších cca 210 soutěžících. Ondra postoupil do krajského kola, kde z celkového počtu 30 účastníků skončil na obdivuhodném 8. místě.

V okresním kole Olympiády z anglického jazyka, které se uskutečnilo v Modřicích se umístila na 4. místě Ema Strapinová, žákyně 9. ročníku, a na 6. místě se umístila ve své kategorii Natálie Peterková, žákyně 7. ročníku.

Mimořádné úspěchy našich žáků (2017/2018):

Opět můžeme být velmi pyšní na ohromný úspěch talentované Emy Strapinové, žákyně 8. ročníku, která se
v KRAJSKÉM kole Olympiády v anglickém jazyce umístila na 2. místě. Nutno však zdůraznit, že k postupu do kola REPUBLIKOVÉHO jí chyběl opravdu jen krůček, konkrétně se jednalo o 0,5 bodu.

Svaz chemického průmyslu a Střední průmyslová škola chemická Brno pořádala celostátní soutěž Hledáme nejlepšího Mladého chemika ČR 2017-2018. Na SPŠ chemické, Brno, Vranovská 65 se uskutečnilo 3. kolo soutěže, v němž se prověřovaly praktické dovednosti. Martin Kölbl, žák 9. ročníku, se usmístil v  KRAJSKÉM kole v Brně (celkem 21 soutěžících) na obdivuhodném 12. místě. Nejen Martin obstál na konkurenčním poli, ale také naše škola se může pochlubit parádním 13. místem z celkového počtu 63 základní škol a nižších ročníků gymnázií.

Naši cyklisté ve starší kategorii Dopravní soutěže mladých cyklistů vybojovali v KRAJSKÉM kole soutěže 3. místo, což je SUPER! Trochu nám ten požitek z bronzové medaile ovšem kazí skutečnost, že od postupu do republikového kola nás dělilo pouhých 11 bodů. Příští rok neponecháme nic náhodě a dáme se opět do BOJE! Gratulujeme i děkujeme za vzornou reprezentaci školy Barči Machálkové, Danči Moudré, Danu Partlovi a Ondru Kampasovi.

Mimořádné úspěchy našich žáků (2016/2017):

Jsme velmi pyšní na ohromný úspěch talentované Emy Strapinové, žákyně 7. ročníku, která se v okresním kole Olympiády v anglickém jazyce suverenně umístila ve své kategorii na 1. místě. Žák 8. ročníku, Martin Kölbl, obsadil ve vyšší kategorii také velmi pěkné 5. místo.

Ve Šlapanicích proběhlo okresní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. V kategorii žáků 7. tříd byly díky stejnému počtu dosažených bodů tři 1. místa, dvě 2. místa a také dvě 3. místa. Ondřej Kampas obsadil v konkurenci žáků základních škol a víceletých gymnázií výbornou 2. příčku

Dopravní soutěž mladých cyklistů - KRAJSKÉ kolo, Brno
8 soutěžních družstev v kategorii starších žáků:
1. místo: ZŠ Vyškov, Morávkova - 111 trestných bodů
2. místo: ZŠ Loděnice - Bára Machálková, Daniela Stuchlíková, Daniel Partl, Ondřej Kampas - 123 trestných bodů
3. místo: ZŠ Oslavany (postup do kraje jako "Žolík") - 137 trestných bodů

Náš školní pěvecký sbor se propracoval až na KRAJSKOU PŘEHLÍDKU DĚTSKÝCH PĚVECKÝCH SBORŮ JIHOMORAVSKÉHO KRAJE v brněnském kulturním centru Semilasso. Tam si žáci vyzpívali obdivuhodné bronzové místo, a tím obstáli v konkurenci základních uměleckých škol, domů dětí a mládeže, apod. Nová i zajímavá zkušenost.

Mimořádné úspěchy našich žáků (2015/2016):

18. 3. 2016 proběhl již druhý ročník akce "Nebojme se podnikání s ICM SVČ Pohořelice". Hlavní soutěžní disciplínou byla tvorba podnikatelského plánu, který účastníci prezentovali před odbornou porotou. Čtyři základní školy, sedm soutěžících družstev a 1. i 4. místo pro ZŠ a MŠ Loděnice.
Fotogalerie ke zhlédnutí zde.

Bohuslav Lang, Daniela Stuchlíková a Daniel Vepřek obsadili vynikající 1. místo v okresním kole soutěže Finanční gramotnost a krásné 4. místo v krajském kole, ve kterém se ctí obstáli nejen v konkurenci s ostatními školami, ale dokonce i s odpovídajícími ročníky víceletých gymnázií.

V úterý 31. 5. 2016 proběhlo v Brně-Pisárkách v Areálu dopravní výchovy a vzdělávání krajské finále Dopravní soutěže mladých cyklistů. V kategorii mladších žáků soutěžilo osm družstev. Naši školu reprezentovali B. Machálková, D. Moudrá, V. Lang a O. Kampas. Ze skvělého 2. místa se moc radujeme. Člen týmu Vojta Lang navíc celkově v soutěži jednotlivců obsadil 4. místo (ze 32). Super výsledek!

Ondřej Kampas, žák 6. ročníku, získal ve ŠKOLNÍM KOLE matematické soutěže Pythagoriáda 13 z 15 možných bodů, čímž se  nominoval do OKRESNÍHO KOLA konaného ve Šlapanicích. Zde se stal rovněž úspěšným řešitelem s 10 body. Umístil se na vynikajícím 3. místě. Ondrovo vítězství je pro nás o to hřejivější, protože na výsledkové listině byl obklopen zejména studenty gymnázií.  Nutno také podotknout, že soutěžících bylo celkem 106. Soutěž nemá krajské kolo.

aktualizováno: 21.12.2020 08:54:02