DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Bludiště

Kde se zrodil nápad přihlásit se do televizní soutěže Bludiště, kterou každý pátek vysílá ČT1? Přišla s ním naše paní učitelka českého jazyka, se kterou jsme se domluvili a společně si odhlasovali, že do toho půjdeme. Napsali jsme do redakce a už jsme jenom s napětím čekali na zpáteční telefonát. Když konečně zavolali, nabídli nám volný termín – bylo to 29. března 2010. Teď už zbývalo jen vybrat čtyři soutěžící, kteří budou reprezentovat naši školu. Byla to Peťa Slavíková, Michal Vrzal a Kuba Popela. Mezi tuto partičku jsme se dostala i já.

Den před odjezdem ve mně strašně rostla nervozita. Avšak ráno to ze mne všechno spadlo a těšila jsem se na nové zážitky a zkušenosti. Cestu autobusem jsme zvládali nanejvýš dobře. Skvěle jsme se bavili.

Ve chvíli, kdy autobus zastavil před budovou televize, jsem myslela na jednu jedinou věc, abychom dokázali vyhrát alespoň jednou a neodjeli hned poprvé jako poražení. Hodina H nastala ve dvě odpoledne.

Naši soupeři na mě působili celkem dobře, i když jsem měla obavy, protože vyhráli už jednou a měli jisté zkušenosti. Jejich fanoušci však tak ohleduplní nebyli, dokonce se mi zdálo, že se chovají až povýšeně. Pokřikovali na nás během přestávek a tím nás dost znervózňovali. Natáčení probíhalo naštěstí dobře. V prvním kole jsme trochu zaváhali, ale později jsme bojovali jako lvi. Nakonec jsem ani nemohla uvěřit tomu, že jsme to dokázali. Ten den jsme měli obrovské štěstí, ke kterému přispěl pan učitel svým úžasným výkonem.

Druhý den jsme se rozhodli dát do soutěže opravdu vše a nespoléhat jenom na štěstí a na náhodu. K naší velké radosti jsme vyhráli i další dva díly.

Byl to ten nejhezčí pocit, a to ne pouze pro mne. Radovali se všichni: učitelé, naši skvělí fanoušci a samozřejmě i my. A myslím si, že ani nevadí, když jsme naše třetí a zároveň poslední balancování nezvládli.

Na zpáteční cestě domů jsme vše ještě jednou probírali a říkali jsme si zajímavé zážitky z natáčení. Nakonec musím dodat, že jsme do toho dali úplně všechno a vyplatilo se. Přes veškerou námahu jsme vyhráli třikrát, naše malá škola zase jednou zabodovala. A zajisté si z této zkušenosti odneseme mnoho zážitků a krásných vzpomínek.

 Kateřina Pánisová, 8. ročník

 

aktualizováno: 21.12.2020 08:54:02